adžilti

Kas ir adžiliti?
Adžiliti ir sporta veids, kur hendleris vada suni pa šķēršļu trasi uz laiku un precizitāti. 
Adžiliti trase sastāv no dažādiem standarta adžiliti šķēršļiem – barjerām, tuneļiem, slaloma, šūpolēm u.c. šķēršļiem, kurus sacensībās izvēlās tiesnesis, treniņos treneris. Trase sastāv vidēji no 20 šķēršļiem.
Galvenais adžiliti uzdevums – ātrāk par citiem izskriet trasi, pārvarot šos šķēršļus. Suns skrien bez pavadas, hendleris nedrīkst pieskarties ne sunim, ne šķēršļiem. Hendleris vada suni tikai ar savu balsi un žestiem
Adžiliti galvenais mērķis ir, lai saimnieks un suns savstarpēji saprastos un abi kopā gūtu prieku no šīs nodarbes. Viena no labākajām adžiliti īpašībām ir tā, ka tas ir atraktīvs sporta veids. Adžiliti ir izteikti interesants ne tikai dalībniekiem, bet arī skatītājiem.

Bernes ganu suņu meitene Elizabete ar adžiliti uzsāka nodarboties 2012.gada novembrī. Saimniekiem, vērojot Elizabeti ikdienā, īpašs likās tas, ka viņai neviens baļķis pār upi, nekādi šķēršļi nelikās kā apgrūtinājums, bet tieši otrādi – to pārvarēšana sagādāja prieku. Iepazīstoties ar dažādiem suņu sporta veidiem, izvēle krita uz adžilty un tieši klubu AFA („Agility for All”), kur potenciālie sportisti tika laipni pieņemti un, neraugoties uz pilnīgu nezināšanu šajā jomā – tika pacietīgi trenēti.

Berniešu meitenes Elizabetes saimniece Zaiga par darbošanos adžiliti: „Kopš sākām nodarboties ar adžiliti - šo fascinējošo sporta veidu – mūsu savstarpējais kontakts ar Elizabeti ir ļoti nostiprinājies. Šis sports ir gan treniņš, gan rotaļa, gan paklausības iemaņu attīstība vienlaikus, palīdz abpusējai komunikācijai, kā arī veicina izpratni par suņa ķermeņa valodu, psiholoģiju, kā arī uzlabo gan suņa, gan saimnieka fizisko formu – jebkurā gadījumā – adžiliti – tas tiešām ir super sports!”

Informāciju par adžiliti (agility) var atrast: 
http://www.agility.lv