Apencellas ganu suns


RAKSTUROJUMS

Apencellas ganu suns  ir vidēja auguma suns ar elegantu trīskrāsu kažoku un biezu pavilnu. Šai šķirnei, vienīgajai no četrām Šveices kalnu suņu šķirnēm, atbilstoši šķirnes standartam, ir pieļaujams arī brūnas krāsas pamatapspalvojums. Kažoks ir viegli kopjams. Divreiz gadā, sezonālās kažoka maiņas laikā, ieteicams ķemmēt katru dienu, bet spalva nesaveļas un gruži viegli izkrīt no kažoka.

Vēsturiski  apencelleri, galvenokārt, izmantoti kā ganu suņi. Pēc rakstura suņi ir ļoti enerģiski, pašpārliecināti, drosmīgi, bezbailīgi un vitāli. Saskarsmē ar cilvēkiem ļoti jautri suņi. Šie suņi būs laimīgi piedalīties visās ģimenes aktivitātēs. Ieturēti pret svešiniekiem, līdz ar to viņiem izteikti labas sargāšanas spējas. Uzraugot teritoriju, apencellers ries un vienmēr būs gatavs aizstāvēt savu baru. Ģimenē suņi ir lieliski kompanjoni, bet ar tendenci pieķerties tikai vienam cilvēkam. Labi saprotas ar citiem mājdzīvniekiem.

         Apencellas ganu suns ir ļoti aktīvs, līdz ar to jānodrošina atbilstoša ikdienas fiziskā slodze. Šī iemesla dēļ šķirne vairāk ir piemērota dzīvei privātmājās un lauku teritorijās, nevis dzīvoklī. Šie suņi ir slaveni ar savu darba sparu, viņi ir ļoti ātri un fiziski izturīgi. Ļoti daudzpusīgi. Suņi apgūst visu jauno ar lielu prieku un interesi.  Pateicoties savam intelektam un veiklībai viņi ir izcili darba suņi. Mācoties visu jauno, apencelleri ļoti ātri izprot ne tikai komandas ar balsi, bet izvērtē arī cilvēka žestus un mīmiku.

Apencellas ganu suns ar panākumiem var startēt visos aktīvajos suņu sporta veidos.

Mūsu reģionā reta šķirne.